Majorka - Hiszpania. Autorski przewodnik po wyspie Majorka. Palma de Mallorca, Cala Millor, Alcudia, Cap de Formentor, Can Pastilla, S'Amarador, Cala Llombards

Majorka - Hiszpania

Warto odwiedzić

Cap de Formentor
Cala Mesquida
Alcudia
Palma de Mallorca
Can Pastilla
Sa Calobra
Calo des Moro
Cala Millor
Cala Llombards
Cala Mondrago
S'Amarador
Es Trenc
Sa Coma
Cala Sant Vicenc

Informacje praktyczne
Subiektywne TOP 5
Mapa wyspy Majorka

Pogoda Majorka
S'Amarador

Jedna z dwóch plaż w Parku Mondrago położona na południowo-wschodnim wybrzeżu Majorki. Biały piasek oraz czysta i ciepła woda zachęcają do kąpieli zarówno morskich jak i słonecznych. Łagodnie opadające dno pozwala na bezpieczną kąpiel dzieciom jak i osobom mniej pewnie czującym się w wodzie. W dniu kiedy tam byliśmy na plaży zalegało sporo ususzonych wodorostów co nieco psuło urok tego miejsca, lecz mimo to trudno odmówić uroku temu miejscu.

Będąc tam wato wybrać się na mały spacer na okoliczną plażę Cala Mondrago. Dostaniemy się tam w kilkanaście minut idąc wygodnym deptakiem wykutym w skale.

Na plaży S’Amarador sezonowo działa mały sklepik i bistro w którym można zamówić podstawowe szybkie jedzenie (frytki, pizze itp.) oraz zakupić tak potrzebne napoje. I tutaj moja uwaga odnośnie cen. Są one tam bardzo wysokie i musicie się na to przygotować. Mała woda mineralna kosztowała ponad 2E, a na długo taka woda Wam nie starczy. Jeśli chcemy zaoszczędzić warto wybrać się na plażę Mondrago i tam dokonać stosownych zakupów. W małym sklepiku tuż za plażą duża woda kosztuje już niecały 1E więc oszczędności są znaczące, a i spacer należy do przyjemnych.

plaża S'Amarador plaża S'Amarador
plaża S'Amarador
plaża S'Amarador

Copyright 2013 Jacek Roziecki