Majorka - Hiszpania. Autorski przewodnik po wyspie Majorka. Palma de Mallorca, Cala Millor, Alcudia, Cap de Formentor, Can Pastilla, S'Amarador, Cala Llombards

Majorka - Hiszpania

Warto odwiedzić

Cap de Formentor
Cala Mesquida
Alcudia
Palma de Mallorca
Can Pastilla
Sa Calobra
Calo des Moro
Cala Millor
Cala Llombards
Cala Mondrago
S'Amarador
Es Trenc
Sa Coma
Cala Sant Vicenc

Informacje praktyczne
Subiektywne TOP 5
Mapa wyspy Majorka

Pogoda Majorka
Sa Calobra

Zastanawiam się, czy Sa Coldobrę warto odwiedzić z uwagi na urodę samego miejsca, czy też na drogę, którą musimy pokonać aby się tam dostać.

Już na wstępie czuje się w obowiązku uprzedzić, że droga prowadząca w to miejsce mniej sprawnym kierowcom oraz osobom cierpiącym na lęk wysokości może sprawić nieco trudności, ale za to wynagradza wspaniałymi widokami oraz przeżyciami które można porównać z jazdą kolejką górską. Droga wiedzie wschodnim wybrzeżem przez pasmo górskie Sierra de Tramuntana. Usłana jest dziesiątkami zakrętów tym z najsłynniejszymi: 180-cio stopniowym „węzłem krawata” i „trzema Maryskami”

Jeśli uda nam się szczęśliwie dojechać, zaparkować samochód i nieco ochłonąć polecam nie zawracać sobie głowy małą i niezbyt ładną plażą poniżej i od razu udać się ścieżką na prawo. Po kilkudziesięciu metrach dojdziemy do tunelu wydrążonego w skale, którym dojdziemy do właściwej (o wiele piękniejszej) zatoki i niewielkiej plaży. Znajduje się tam ujście najdłuższego wąwozu na Majorce: Torrente de Pareis. Jeśli czas wam na to pozwala warto wybrać się na spacer w jego głąb. Nam niestety go zabrakło, więc musieliśmy się zadowolić kąpielą w krystalicznie czystej zatoce, wśród groźnie ale i pięknie prezentujących się okolicznych skał.

  

 


Copyright 2013 Jacek Roziecki