Majorka - Hiszpania. Autorski przewodnik po wyspie Majorka. Palma de Mallorca, Cala Millor, Alcudia, Cap de Formentor, Can Pastilla, S'Amarador, Cala Llombards

Majorka - Hiszpania

Warto odwiedzić

Cap de Formentor
Cala Mesquida
Alcudia
Palma de Mallorca
Can Pastilla
Sa Calobra
Calo des Moro
Cala Millor
Cala Llombards
Cala Mondrago
S'Amarador
Es Trenc
Sa Coma
Cala Sant Vicenc

Informacje praktyczne
Subiektywne TOP 5
Mapa wyspy Majorka

Pogoda Majorka
Es Trenc

Jedna z piękniejszych plaż na Majorce. Znacząco różni się od pozostałych tym, że brak na niej jakichkolwiek zabudowań (pomijając stare bunkry) oraz infrastruktury hotelowo-gastronomicznej. Drobny biały piasek współgra z niezwykle czystą wodą. Podobno woda tutaj ma najpiękniejszy kolor przypominający wody Karaibów. Niestety w dniu kiedy odwiedzaliśmy to miejsce pogoda wyraźnie nie dopisywała, więc pozostaje nam uwierzyć w słowa tych, którym dane było odwiedzić to miejsce przy sprzyjającej pogodzie.

Plaża jest stosunkowo wąska i bardzo długa (ponad 2 kilometry). Z uwagi na łagodnie opadające dno będzie wyśmienitym wyborem dla rodzin z dziećmi.

Plaża położona jest w południowej części wyspy. Aby ją odwiedzić musimy się kierować na Llucmajor, a potem odbić w kierunku sa Rapita, lub Colonia Sant Jordi. Samochód parkujemy w jednej z tych miejscowości i udajemy się w kierunku plaży. Jak już wspomniałem plaża jest dość długa więc jeśli chcemy oddalić się nieco od tłumów musimy przygotować się na kilkunastominutowy spacer wzdłuż morza.

plaża Es Trenc
plaża Es Trenc>
</center>
<br>
<center>
<script async src=

Copyright 2013 Jacek Roziecki