Majorka - Hiszpania. Autorski przewodnik po wyspie Majorka. Palma de Mallorca, Cala Millor, Alcudia, Cap de Formentor, Can Pastilla, S'Amarador, Cala Llombards

Majorka - Hiszpania

Warto odwiedzić

Cap de Formentor
Cala Mesquida
Alcudia
Palma de Mallorca
Can Pastilla
Sa Calobra
Calo des Moro
Cala Millor
Cala Llombards
Cala Mondrago
S'Amarador
Es Trenc
Sa Coma
Cala Sant Vicenc

Informacje praktyczne
Subiektywne TOP 5
Mapa wyspy Majorka

Pogoda Majorka
Cap de Formentor

Najdalej wysunięty na północ skrawek wyspy, z którego roztacza się niesamowita panorama na skaliste wybrzeże opadające wprost do błękitnego morza. Przy dobrej pogodzie spoglądając na wschód możemy dostrzec sąsiędnią wyspę Minorkę.

Już sama droga na przylądek dostarcza wielu emocji. Wyjeżdżając z Port de Pollenca wpadamy na niezwykle malowniczą usłaną serpentynami drogę. Sama droga jest dość wąska o czym przekonujemy się kiedy przyjdzie nam się zmierzyć z mijaniem autobusu na ostrych zakrętach. Po drodze warto zatrzymać się na specjalnie przygotowanych punktach widokowych. Widoki zapierają dech w piersiach i bez wątpienia dodają sił i ochoty na dalszą podróż. dojeżdżając do celu podróży musimy być przygotowani na spore korki. Niestety przy samej latarni która stanowi cel większości wycieczek parking jest bardzo mały i zwłaszcza w godzinach przedpołudniowych nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Skutkuje to czasem nawet ponad godzinnym oczekiwaniem na zwolnienie się miejsca parkingowego. Dlatego też na przylądek warto wybrać się możliwie jak najwcześniej.

Wysiadając z samochodu zapominamy jednak o wszystkich korkach, serpentynach i innych niedogodnościach. Bajeczne widoki jakimi możemy się delektować pozostaną na długo w pamięci . Bez wątpienia jest to jedno z najpiękniejszych i zdecydowanie wartych odwiedzenia miejsc na wyspie.
 

 

Copyright 2013 Jacek Roziecki