Majorka - Hiszpania. Autorski przewodnik po wyspie Majorka. Palma de Mallorca, Cala Millor, Alcudia, Cap de Formentor, Can Pastilla, S'Amarador, Cala Llombards

Majorka - Hiszpania

Warto odwiedzić

Cap de Formentor
Cala Mesquida
Alcudia
Palma de Mallorca
Can Pastilla
Sa Calobra
Calo des Moro
Cala Millor
Cala Llombards
Cala Mondrago
S'Amarador
Es Trenc
Sa Coma
Cala Sant Vicenc

Informacje praktyczne
Subiektywne TOP 5
Mapa wyspy Majorka

Pogoda Majorka
Plaża Calo des Moro

Gwiazda wśród plaż Majorki. Zapierające dech w piersiach widoki, krystalicznie czysta woda i niezwykła uroda tej plaży sprawiają, że w moim osobistym rankingu ta plaża plasuje się na pierwszym miejscu spośród tych które udało nam się odwiedzić.

Sama plaża nie jest duża, dlatego też jeśli planujemy dłuższy pobyt warto przyjechać w godzinach wczesno przedpołudniowych. W sierpniu po godzinie 13-tej ciężko było już znaleźć miejsce na rozłożenie ręcznika.

Dojście na plażę nie należy do najłatwiejszych, więc rozrysowałem na mapce możliwe warianty dojścia.


Pokaż dwa warianty dojścia na plażę na większej mapie

1) Wchodzimy drewnianą furtką z tabliczką „Privado”. Jej zdjęcie umieściłem na samym końcu :-). Dalej skalnymi schodkami kierując się na lewo dochodzimy do skraju urwiska pod którym znajduje się plaża.

2) Od parkingu kierujemy się na północ do rozwidlenia dróg. Skręcamy tam w prawo w leśną ścieżkę. Dalej przez las kierując się w prawą stronę dojdziemy do półki skalnej nad zatoką po której bez większych problemów dojdziemy na wspomniany wcześniej skraj urwiska.

Samo zejście na plażę jest dość kłopotliwe z uwagi na strome zbocze. Co prawda przygotowana jest tam ścieżka z kilkoma schodami wykutymi w skale, lecz dla dzieci i osób z większym bagażem może stanowić pewien problem.

Trudne dojście zrekompensuje Wam jednak wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Majorki. Zresztą co tu dużo pisać - sami zobaczcie zdjęcia poniżej…


   
 Copyright 2013 Jacek Roziecki