Majorka - Hiszpania. Autorski przewodnik po wyspie Majorka. Palma de Mallorca, Cala Millor, Alcudia, Cap de Formentor, Can Pastilla, S'Amarador, Cala Llombards

Majorka - Hiszpania

Warto odwiedzić

Cap de Formentor
Cala Mesquida
Alcudia
Palma de Mallorca
Can Pastilla
Sa Calobra
Calo des Moro
Cala Millor
Cala Llombards
Cala Mondrago
S'Amarador
Es Trenc
Sa Coma
Cala Sant Vicenc

Informacje praktyczne
Subiektywne TOP 5
Mapa wyspy Majorka

Pogoda Majorka
Alcudia

Przepiękne i warte odwiedzenia miasteczko w północnej części Majorki. Obfituje w liczne zabytki oraz niezwykłej urody wąskie uliczki, które tworzą niesamowity klimat tego starego miasta. Warto zarezerwować sobie dłuższą chwilkę na "poszwędanie" się uliczkami starego miasta. Wokół zabytkowej części miasta piętrzą się średniowieczne mury obronne które zostały częściowo udostępnione do zwiedzania. Warto odszukać wejścia na ich koronę, aby spojrzeć na Alcudię z nieco innej perspektywy.

Miłym uzupełnieniem spaceru będzie wizyta w jednej z licznych kawiarni które serwują wyśmienitą kawę mrożoną oraz pięknie wyglądające i smakujące lody. Jeśli zmęczeni upałem zapragniemy ochłodzić się w morzu warto odwiedzić okoliczną plażę, przez niektórych zaliczana do najpiękniejszych na wyspie. Nam osobiście nie udało się jej odwiedzić, dlatego też trudno odnieść mi się do tej opinii.

alcudia alcudia alcudia alcudia

alcudia alcudia


alcudia alcudia alcudia alcudia

Copyright 2013 Jacek Roziecki